Parapety Klinkierowe – Zewnętrzne Typ „S”

parapetyklinkierowe-zewntrzne-000

Parapety z kształtek klinkierowych typ “S” produkowane są zgodnie z Normą PN-B-12061 oraz posiadają Prawo ochronne wzoru nr 58336. Mają bardzo charakterystyczny kształt kapinosa o profilu litery S który idealnie komponuje z tradycyjnymi i nowoczesnymi wykończeniami elewacji. Typowe szerokości (głębokość) – 16cm, 20cm, 24cm, 27cm, 30cm i 35cm. Wykonujemy do długości 230cm – powyżej dzielimy wymiar na pół i fuga łączeniowa jest gratis.

Jako Dystrybutor sprzedaż prowadzimy również samych kształtek.

Uwaga !!! Jesteśmy pionierem i jedynym producentem parapetów klinkierowych gotowych, jako pierwsi wprowadziliśmy owy towar na rynek polski.

Produkujemy wyłącznie na przystosowanym do tego 6 – składnikowym kleju nie dostępnym na rynku polskim. Klej jest mrozoodporny, elastyczny, odporny na czynniki UV o tej samej kurczliwości co klinkier (nie pęka).

Prosimy uważać na podróbki parapetów gotowych które cechują się wąskimi fugami bez stabilizacji UV (żółknie na słońcu).

Zapytaj nas o sprzedającego a my odpowiemy czy jest naszym kontrahentem. Zabezpiecz się przed nieuczciwymi firmami które produkują na zwykłym kleju dwuskładnikowym.

Ważne porady:
– należy pamiętać aby parapet typu „S” był szerszy minimum 5cm od wymiaru ościeży ( min. 1cm pod okno + odległość od ramy okna do lica ściany + min. 4cm poza lico ściany = szerokość parapetu)
– parapet typ „S” np: 20cm ma płaszczyzny 16cm reszta to kształty kapinosa i noska pod okno.FOTO
– montaż na kleju elastycznym mrozoodpornym.
– granica błędu produkcyjnego wynosi maksymalnie 5mm.
– błędne jest wykonanie każdego parapetu z pełnych płytek ponieważ każde okno będzie posiadało wizualnie nierówno wkute parapety, pierwsza i ostatnia płytka jest dopasowana pod wymiar a boki są podmalowane chlorokauczukiem pod kolor.
– gotowe parapety wysyłamy drogą kurierska do wymiaru palety euro 120cm powyżej zalecany odbiór osobisty lub odpłatnie naszym transportem.
– same kształtki wysyłamy spedycja na palecie.
– wymiary jednej kształtki: zawsze 105mm, grubość15mm, długości (szer. parapetu) typowe j.w.
– zalecane miejsce pod oknem minimum 2,5cm.
– w gotowych parapetach dostępne są dwa kolory fug standard jasno szara oraz z droższymi składnikami ciemno szara (czarna)

Zobacz również

Related Projects

Zapytaj o ofertę